Specializuotos dviračių parduotuvės Vilniuje

  • EN
  • LT
  • RU

Stabdžių pasirinkimas V-Brake ar Diskiniai?

Stabdžių pasirinkimas V-Brake ar Diskiniai?
Publikuota 2023-02-22 Skaitė 378

Vaikiški dviračiai mažyliams dažniausiai gaminami su v-brake stabdžių sistemomis Tai paprasti stabdžiai, kurių veikimo principas paremtas dviračio stabdymu kaladėlėmis spaudžiant ratlankius.Šie stabdžiai pasižymi paprastu reguliavimu ir nereikalauja daug priežiūros. Šių stabdžių trūkumas yra prastas veikimas esant blogoms oro sąlygoms.nes purvas ir vanduo patekęs tarp kaladėlių ir ratlankio stipriai sumažina stabdymo efektyvumą.

Ūgtelėjusiems vaikams dviračiai gaminami ir su diskinias ir su v-brake stabdžiais, nes augant vaikui, auga ir jo poreikiai minant dviratį, todėl dauguma tėvų pageidauja dviračio su diskiniais stabdžiais.

Dviračių arena turi platų vaikiškų dviračių pasirinkimą ir su v-brake ir su diskiniais stabdžiais.

Kalnų (MTB) dviračiai dažniausiai yra komplektuojami su diskiniais mechaniniais stabdžiais arba diskiniais hidraudlinais stabdžiais. Taip yra todėl, kad šis dviračių tipas dažnai naudojamas šlapiomis oro sąlygomis, MTB trasose, kur yra daug purvo, o diskiniai stabdžiai suteikia daugiau saugumo ir yra patikimesni. V-Brake tipo stabdžiai dažniausiai montuojami į pigesnius kalnų dviračius, nes šios stabdžių sistemos gamybos kaštai yra mažesni.

Gravel dviračiai ir Hibridiniai / krosiniai dviračiai dažnai naudojami ilgesnėms kelionėms – bikepacking, todėl dalis keliautojų renkasi diskinius mechanininius stabdžius, kadangi nutrūkus trosui, pats dviratininkas gali susiremontuoti šią stabdžių sistemą, o diskiniai hidraudlinai stabdžiai nutrūkus žarnelei ir išbėgus tepalui negalės būti suremontuoti be dviračių serviso pagalbos, nes pakeitus mechanizmus reikės užpildyti sistemą alyva. Tačiau dauguma dviratininkų net ir žinodami šias aplinkybes renkasi diskinius hidraulinius stabdžius, kadangi jie yra efektyvesni lyginant su diskiniais mechaniniais ir ekstremaliomis stabdymo sąlygomis suveikia tiklsiau.

Plentiniai dviračiai kaip ir Miesto dviračiai gaminami su visomis anksčiau paminėtomis sistemomis, kad atitiktų dviratininkų poreikius, nes kiekvienas dviratį renkasi individualiai pagal savo patirtį, kainą ir galų gale grožį.

 

 

Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink