Specializuotos dviračių parduotuvės Vilniuje

  • EN
  • LT
  • RU

Dviračio naudojimo instrukcija

Dviračio naudojimo instrukcija

 

Dviratį lengva išlaikyti gerai prižiūrimą ir visuomet paruoštą važiuoti. Tai padės sumažinti būsimo remonto išlaidas. Neprižiūrėdami dviračio rizikuojate jį privesti iki tokios būklės, kad norint atstatyti jo gamyklines savybes, turėsite išleisti nemažai pinigų jo remontui. Įsigijus dviratį rekomenduojame pirmam techniniui aptarnavimui pristatyti jį į Dviračių arena servisą po 300-500 km, kad sureguliuoti pavaras, stabdžius, sustipinuoti ratus ir patikrinti visą dviračio būklę.

Norint, kad dviratis tarnautų ilgai, turėtumėte laikytis grafiko, kuris suskirstytąs į kasdienę, savaitinę ir kasmetinę/mėnesinę priežiūrą.

 

Dviračio naudojimas

Dviratis turi būti naudojamas tik pagal savo paskirtį. Pvz. Negalima plentiniu dviračiu važiuoti žvyrkeliais, miško takais ar bekele.

 

Pavarų naudojimas       

Dviračio pavaros turi būti naudojamos laikantis tokios pavarų pozicijos, kad dviračio grandinė nebūtų skersuojama įsitrižai tarp priekinio ir galinio žvaigždžių bloko.

Pvz. Jeigu priekyje yra trys žvaigždės, o gale devynios, tuomet pavaros turėtų būti naudojamos taip:

Kai grandinė yra ant priekinės pirmosios žvaigždės, tai gale ji turėtų būti ant 1-3  bloko žvaigždžių.

Kai grandinė yra ant antros (vidurinės žvaigždės), tai gale ji turėtų būti ant 4-6 vidurinių galinio bloko žvaigždžių

Kai grandinė yra ant priekinės trečiosos žvaigždės, tai gale ji turėtų būti ant 7-9 galinio bloko žvaigždžių)

 

 

Dviračio laikymas

Dviratis privalo būti laikomas sausose patalpose, kad nebūtų pažesitas jo rėmas ar kitos detalės. Negalima dviračio pastatyti į laikymo vietą purvino, šlapio ar nenuvalyto nuo druskų, kurios barstomos žiemos metu, nes tai gali pakenkti dviračio rėmui ir kitoms detalėms.

 

Kasdienė apžiūra

Tai gali atrodyti perteklinis reikalavimas, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos turite patikrinti prieš kiekvieną važiavimą.

 

Padangos

Prieš važiuodami patikrinkite ar dviračio padangų slėgis atitinka gamintojo reikalaujamą – reikalaujamas padangų slėgis nurodomas ant padangos su BAR arba PSI simboliu

Vairas

Įsitikinkite, kad vairas yra lygus, reikiamo aukščio ir tvirtai pritvirtintas prie koto, o kotas - prie galvos vamzdžio.

Balnas

Įsitikinkite, kad balnas yra lygus, reikiamo aukščio ir tvirtai pritvirtintas.

 

Stabdžiai

Stumiant dviratį į priekį, patikrinkite stabdžių efektyvumą (kiek kiekvienas stabdys spaudžiant atskirai yra pajėgus blokuoti ratą) paspausdami stabdžių svirtį maždaug 2 centimetrus link vairo.

 

Pavaros

Pakelkite galinį ratą nuo žemės ir mindami pedalus ranka perjunkite pavaras, taip patikrindami visas galimas pavarų kombinacijas. Jiegu grandinė liečiasi prie perjungėjo, ar pavaros netinkamai persijungia, kreipkitės į Dviračių arena servisą.

 

Savaitinė apžiūra

Po savaitės važinėjimo dviračiu turėtumėte jį išvalyti, pašalinti rūdis, purvą ir nuplauti, jeigu to reikia.

Taip pat atlikti kasdienės priežiūros veiksmus, bei papildomai šiuos veiksmus:

 

Ratai

Patikrinkite, ar ratų stipinai nelūžę, ar nėra atsilaisvinę, ar ratas tiesus ir neturi nelygumų.

 

Stabdžiai

Patikrinkite, kas atsitiks, jei iki galo nuspausite stabdžių svirtį. Stabdžių kaladėlės visu paviršiumi turi spausti ratlankio/stabdžių disko kraštą. Jei kaladėlės prisispaudžia ne visu paviršiumi – reiklaingas stabdžių reguliavimas ir turite kreiptis į Dviračių arenos servisą.

 

Padangos

Patikrinkite, ar padangose ​​nėra matomų pažeidimų, įbrėžimų, pašalinkite protektoriuje įstrigusius pašalinius daiktus,. Jeigu reikia, pakeiskite padangą.

 

Švaistikliai

Veržliarakčiu priveržkite varžtus, kurie laiko švaistiklius prie centrinės ašies.

 

Bendras patikrinimas

Patikrinkite, ar visi kiti varžtai yra gerai priveržti, ar visos judančios dviračio dalys laisvai juda ir ar viskas tinkamai sureguliuota. Ar nėra pašalinių garsų (traškėjimo, cypimo, girgždėjimo)

 

Lubrikantas

Specialiu tepalu sutepkite grandinę.

 

Kasmetinė / mėnesinė profilaktinė dviračio patikra

Jei dviratį naudojate ištisus metus, dviračio techninę profilaktiką (apžiūros procedūrą) būtina atlikti du kartus per metus, o jei važiuojate sportinių apkrovų režimu - kas menesį. Jeigu dviratis naudojamas tik šiltojo sezono metu, dviračio profilaktiką rekomenduojame atlikti vieną kartą, pasibaigus sezonui, tačiau pirmąją dviračio profilaktiką privaloma atlikti nuvažiavus 300-500 km, o Dviračių arenos servise ji atliekama nemokamai. Profilaktinės pžiūros atliekamos Pirkėjo nuožiūra ir tai yra Pirkėjo, o ne Pardavėjo atsakomybėje.

 

Dviračio plovimas

Nuplauti dviratį būtina, kai jis susitepa. Bent kartą per mėnesį esant sausam orui, o esant šlapiam orui – kur kas dažniau.

 

Plovimo procedūra

 

1. Jei dviratis yra sausas, nuvalykite jį šepetėliu arba skudurėliu, kad pašalintumėte nuo jo visus nešvarumus ir dulkes. Jei dviratis arba ant jo esantys nešvarumai yra šlapi, arba prikibę nuplaukite juos naudodami specialiai dviračiams skirtą ploviklį ir nuskalaukite dideliu kiekiu švaraus vandens. Stenkitės, kad vanduo nepatektų į įvores, apatinį laikiklį ir vairo kolonėlės guolius. Nenaudokite aukšto slėgio plovyklų, nes taip rizikuojate pašalinti tepalą iš dalių, kurios yra gamykliškai suteptos ir taip galite sugadinti dviratį.

2. Visas sunkiai pasiekiamas vietas nuvalykite apvyniodami atsuktutuvą ar panašų daiktą drėgna šluoste ir nuvalykite tarpus tarp priekinių ir galinių žvaigždžių, pavarų perjungiklio veleną ir pan.

3. Nusausinkite dviratį, o tuomet sutepkite grandinę.

Rašyk
Skambink