Geriausi elektriniai dviračiai yra tokie dviračiai, kurie atitinka jūsų asmeninius poreikius.
"Geriausio" elektrinio dviračio pasirinkimas yra subjektyvus klausimas, priklausantis nuo įvairių veiksnių, pavyzdžiui, individualių pageidavimų, dviratininko amžiaus, numatomo naudojimo būdo, biudžeto ir konkrečių savybių.
Kylant degalų kainoms, daugelis žmonių pradeda svarstyti apie alternatyvias transporto priemones, kad galėtų nuvykti į savo kelionės tikslą. Elektriniai dviračiai yra vienas iš variantų, kuris sulaukia daug dėmesio, nes leidžia sutaupyti pinigų ir yra patvarus bei greitas susisiekimo būdas.
Naudodami dviračius su varikliu ir akumuliatoriumi žmonės gali palikti automobilį ar motociklą namuose ir įveikti didesnį atstumą nei minant pedalus be pagalbos. Elektrinio dviračio grožis yra tas, kad jis suteikia malonumo ir gaivaus oro, kaip važiuojant tradiciniu dviračiu, ir kartu gali būti naudingas kaip automobilis. Juo galima vežtis daugiau daiktų, lengvai įveikti įkalnes ir greičiau bei patogiau nuvažiuoti ten, kur norite.
Galbūt savaitgaliais mėgstate važinėti su šeima, norite derinti šiek tiek fizinio aktyvumo su kassavaitiniu važiavimu į parduotuvę arba norite pradėti važinėti į darbą dviračiu. Elektriniai dviračiai gali padėti jums tvarkyti reikalus, vežioti vaikus po miestą, nuvykti į darbą nesuprakaitavus ir dar daugiau, tačiau išsirinkti tinkamą elektrinį dviratį gali būti painu.
Prieš renkantis dviratį yra svarbu žinoti kokiais tikslais jį naudosite, savo individualius poreikius, kokiais keliais važinėsite.
Tokio dalyko kaip vienas “geriausias” elektrinis dviratis nėra, ir atsakymas gali labai skirtis priklausomai nuo individualių poreikių, norų ir biudžeto. Pavyzdžiui, senjorui, norinčiam minti pedalus, bet ir taupyti energiją, labiausia tiks komfortiškas miesto dviratis su visais patogumais; ofiso darbuotojui, kuris laiko dviratį bute ir darbe, geriausias pasirinkimas būtų sulankstomas dviratis, o energingam paaugliui lakstančiam po miškų trasas - kalnų dviratis su galingesniu motoru.
Elektriniai dviračiai (arba e-dviračiai) suteikia dviratininkams galimybę naudotis tradicinio dviračio privalumais, bet su papildoma elektrine pagalba, kurios rezultatas yra lengvesnis ir efektyvesnis važiavimas, ypač įveikiant kalnus ar ilgus atstumus.
Jie turi variklį, kuris yra integruotas į rėmą, priekinį arba galinį ratą, arba sujungtas su miniklio velenu (centrine ašimi). E-dviračio energijos šaltinis yra baterija, kuri yra taip pat integruota į rėmą arba prikabinama prie rėmo ar bagažinės.
Kai dviratininkas pradeda minti pedalus, sensoriai užfiksuoja judėjimą, ir valdymo sistema aktyvuoja elektrinį variklį, kuris palengvina dviratininko pastangas. Tai leidžia be vargo įveikti įkalnes, ilgesnius atstumus arba tiesiog palaikyti stabilų greitį.
Šiuo metu didžiausias atstumas, kurį gali nuvažiuoti elektriniai dviračiai, yra 350-400 km vienu įkrovimu. Standartiniai elektriniai dviračiai su 400-500W baterijomis vienu įkrovimu nuvažiuoja iki 100-120 km. Paprasti miesto el. dviračiai vienu įkrovimu paprastai nuvažiuoja 50-60 km.
Europoje neregistruotiems (standartiniams) elektriniams dviračiams draudžiama teikti bet kokią motorinę pagalbą esant didesniam nei 25 km/val. greičiu. Pasiekus greičio limitą variklio pagalba automatiškai atsijungia. JAV ši riba yra 32 km/h.
Nepaisant to, kai kurie modifikuoti 10000W elektriniai dviračiai gali išvystyti net 120 km/h greitį.
Elektrinių dviračių pliusai ir minusai pateikiami žemiau.
Elektriniais dviračiais galima keliauti greičiau ir ilgesnius atstumus.
Jie puikiai tinka neprakaituojant važiuoti į darbą ir galite atvykti žvalūs.
Važiuodami elektriniu dviračiu vis tiek turėsite puikią treniruotę, nes reikės minti pedalus. Sukant pedalus treniruojamas visas kūnas, ne tik kojos.
Jie gali suteikti pasitikėjimo savimi įveikiant kalvotus maršrutus, nes minti į įkalnes gali būti labai sunku, jei nesate labai aktyvus žmogus.
Elektriniai dviračiai yra daug pigesnė alternatyva automobiliams, o jei važiuojant išsikrauna akumuliatorius, galite toliau minti pedalus (jis tiesiog nesustos, kaip automobilis, kuriam baigėsi kuras).
Norint važiuoti elektriniu dviračiu nereikia turėti vairuotojo pažymėjimo ar draudimo.
Palyginti su kai kuriomis kitomis transporto rūšimis, jie yra daug naudingesni aplinkai (kaip ir įprasti dviračiai), nes neišskiria kenksmingų teršalų.
Su jais labai smagu važinėti!
Elektriniai dviračiai, palyginti su tradiciniais dviračiais, yra gerokai brangesni.
Elektrinių dviračių techninės priežiūros išlaidos gali būti šiek tiek didesnės dėl papildomų elektrinių komponentų.
Elektriniai dviračiai sveria daugiau nei įprasti dviračiai. Jie gali sverti iki 25 kg ar daugiau, kuomet įprastas dviratis sveria apie 10 kg.
Išsikrovus baterijai minti pedalus bus gerokai sunkiau. O baterijos krovimo laikas gali užtrukti nuo 3 iki 6 valandų.
Nors naudoto elektrinio dviračio įsigijimas kai kuriems gali būti finansiškai patraukli galimybė, yra tam tikrų aplinkybių ir galimų trūkumų, dėl kurių jis gali būti mažiau patrauklus, palyginti su naujo dviračio pirkimu. Štai kelios priežastys, dėl kurių vertėtų būti atsargiems svarstant apie naudotą elektrinį dviratį:
–Baterijos susidėvėjimas:
Baterija yra labai svarbi elektrinio dviračio dalis, o jos veikimas laikui bėgant blogėja. Naudoto elektrinio dviračio akumuliatorius gali būti daug kartų įkrautas, todėl jo talpa sumažėja ir nuvažiuojamas atstumas gerokai sutrumpėja. Baterijos keitimas gali pareikalauti nemažai išlaidų.
–Garantija:
Naudoti elektriniai dviračiai dažnai būna be garantijos arba pirminė garantija gali būti pasibaigusi. Neturint garantijos, gali tekti padengti remonto išlaidas, jei netrukus po įsigijimo kiltų kokių nors problemų.
–Paslėpta žala:
Naudotas elektrinis dviratis gali būti nusidėvėjęs arba turėti pažeidimų, kurie nėra iš karto matomi. Rėmo, laidų ar vidinių komponentų problemos gali būti nepastebimos atliekant įprastą apžiūrą.
–Pasenusi technologija:
Elektrinių dviračių technologija sparčiai keičiasi, nes tobulėja variklio efektyvumas, akumuliatoriaus technologija ir integruotos funkcijos. Naudotas elektrinis dviratis gali būti su pasenusiomis dalimis arba neturėti naujausių technologinių funkcijų, kurias galima rasti naujesniuose modeliuose.
–Pavogtų dviračių rizika:
Yra rizika, kad privačiai parduodamas naudotas elektrinis dviratis gali būti pavogtas. Įsigijus vogtą dviratį ne tik kyla etinių problemų, bet ir gali kilti teisinių pasekmių pirkėjui.
Pirkdami naudotą elektrinį dviratį galite sutaupyti pinigų, tačiau būtina atidžiai įvertinti dviračio būklę, pasidomėti jo techninės priežiūros istorija ir žinoti apie galimus pavojus. Perkant naują dviratį iš salono gausite visas garantijas, dokumentus, ir žinosite, jog įsigijote kokybišką daiktą.
Sulankstomieji dviračiai yra mažesni ir lengvesni nei įprasti dviračiai. Sėdėjimo padėtis yra labai vertikali, todėl jie idealiai tinka važiuoti dviračiu eisme. Sulankstomi dviračiai yra geras pasirinkimas, jei norite naudotis ir viešuoju transportu, pavyzdžiui, važiuoti dviračiu į stotį, važiuoti traukiniu, o iš stoties į darbą važiuoti dviračiu, o tada dviratį tvarkingai paslėpti po savo darbo stalu. Šie dviračiai taip pat tinka važinėti į darbą ir atgal trumpais atstumais, nes juos galima tiesiog sulankstyti ir pasiimti ten, kur vykstate.
DVIRATIS 20 ELEKTRINIS BERGAMONT PAUL-E EQ EDITION UNISEX PILKAS
Kalnų dviračiai su tvirtesniais rėmais, didesnėmis padangomis ir amortizacija yra skirti važiuoti bekelės takais, po miškus ir kitomis nelygiomis vietovėmis. Smagiausia kalnų dviračių dalis yra greitas važiavimas trasa žemyn nuo kalno, tačiau norint jį pasiekti, paprastai tenka sunkiai minti pedalus stačiais šlaitais į viršų. Elektriniai kalnų dviračiai gali padėti dviratininkams maksimaliai sutrumpinti kelionės trasoje laiką ir pagreitinti važiavimo į kalną tempą. Jie taip pat gali suteikti daugiau galimybių važinėti kalnų dviračiais žmonėms, kurių fizinis pasirengimas gali būti nepakankamas norint įveikti sunkesnes važiavimo bekele dalis.
DVIRATIS 29 ELEKTRINIS SCOTT STRIKE ERIDE 940 VYR. MĖLYNAS
Elektriniais miesto dviračiais paprastai važiuojama patogioje, vertikalioje padėtyje. Jie skirti stilingai nuvažiuoti į kavinę, galbūt atlikti kelis reikalus ir susitikti su draugais. Iš esmės tai dviračiai, skirti trumpoms, laisvalaikiui skirtoms kelionėms. Daroma prielaida, kad įkalnių bus nedaug, jei iš viso jų bus, ir, kad nei greitis, nei sunkių krovinių gabenimas nėra svarbiausi prioritetai.
Hibridiniai dviračiai yra puikus pasirinkimas, nes yra universalūs. Kaip rodo jų pavadinimas, tai tradicinių kelių dviračių (skirtų greičiui) ir kalnų dviračių (skirtų ištvermei) mišinys. Todėl jie yra tvirtesni už kelių dviračius, bet ne tokie sunkūs kaip kalnų dviračiai. Puikus pasirinkimas važinėjimui mieste ir gamtoje.
DVIRATIS 28 SCOTT SUB CROSS ERIDE 30 MENSCOTT
Nors čia yra paminėtos tik kelios pagrindinės elektrinių dviračių kategorijos, šiomis dienomis galima rasti elektrinių dviračių versijas visiems tradiciniams dviračiams.
Tinkamiausio elektrinio dviračio pasirinkimas priklauso nuo jūsų asmeninių lūkesčių, važiavimo būdo, gyvenamosios vietos sąlygų ir pinigų sumos, kurią norite investuoti. Prieš perkant yra svarbu atidžiai išnagrinėti skirtingus modelius ir išbandyti juos gyvai, jei tai įmanoma. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į elektros variklio galią, baterijos gyvavimo trukmę ir kitus svarbius parametrus.